Institutda tafakkur sinovlari respublika tanlovining hududiy bosqichi o‘tkazildi
Joriy yilning 10 may kuni TTYeSIda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 7 fevraldagi PF-4947-son Farmoni bilan tasdiqlangan 2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini “Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturining 100-bandida belgilangan vazifalarni ijrosini ta’minlash maqsadida Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida “Tafakkur sinovlari” respublika tanlovining hududiy bosqichi o‘tkazildi.
Mazkur tanlovda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, O‘zbekiston Milliy universiteti, Toshkent davlat agrar universiteti, Toshkent davlat yuridik universitetining talabalari ishtirok etdi. Tanlovdan ko‘zlangan asosiy maqsad mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohatlarda yoshlarning faol ishtirokini ta’minlash, yuksak ma’naviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta o‘zlashtirgan har tomonlama sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazishga qaratilgan yoshlarga oid davlat siyosati izchil amalga oshirish hamda O‘zbekistonning eng yangi tarixi davrida siyosiy-huquqiy bilimlari darajasini aniqlash, nazariy bilimlarini hayotga tadbiq etish ko‘nikmalarini shakllantirish, ularga o‘z iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratishdan iboratdir.

Regional stage was held of republican “tafakkur sinovlari” at the institute
On May 10, the day of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 7, 2017, Decree No. 4947 of the Republic of Uzbekistan for 2017-2021, approved by the five priorities of the strategy for the development of "the interests of the people and communicate with people "The implementation of the state program in order to ensure the implementation of the tasks specified in Article 100.
The intelligence tests "among students of higher educational institutions of the regional stage of the competition. In this competition participated Tashkent State University of Economics, National University of Uzbekistan, Tashkent State Agrarian University, Tashkent State Law University. The main purpose of the competition is to ensure the active participation of young people in large-scale reforms implemented in the country, high-spirited, independent and free-thinking, modern scientific achievements deep knowledge in all aspects of a healthy and harmonious generation the consistent implementation of the state youth policy and one of the most recent history of political and legal knowledge, to determine the level of theoretical knowledge, skills, and to implement them with the opportunity to demonstrate their abilities to create much opportunities to the youth.