Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligida 2017-yil 7-fevral kuni Yaponiya universitetlari professorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tokio universiteti, Tokio qishloq xo‘jaligi va texnologiyalar universiteti, Yaponiya xalqaro universiteti (biznesni boshqarish), shuningdek Nagoya, Yokogama, Xiroshima universitetlari professorlarini Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari Inomjon Madjidov qabul qildi.
Mehmonlar O‘zbekistonda Yaponiya universitetlarida magistraturada tahsil olishga nomzodlar bilan suhbat o‘tkazish maqsadida tashrif buyurishgan.
Uchrashuvda JDS loyihasi bo‘yicha 2017-2018 loyiha yilida kadrlar tayyorlash uchun stipendiyalar ajratish masalalari muhokama qilindi.
Vazirlik tomonidan suhbatlar va tanlov jarayonlarida inobatga olinishi zarur bo‘lgan jihatlar, respublikamiz oliy ta’lim tizimidagi ustuvor yo‘nalishlarga e’tibor qaratildi.

On February 7, 2017 at the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education held a meeting with professors of universities in Japan.
First Deputy of Minister Inomzhon Madjidov accepted Professors at Tokyo University, Tokyo University of Agriculture and Technology, International University of Japan (Business Administration), the First University of Nagoya, Yokohama and Hiroshima.
Guests stays in Uzbekistan to conduct interviews with applicants to study in Japan graduate schools.
During the meeting issues related to the provision of scholarships for training JDS staff were discussed for 2017-2018 project year.
The Uzbek side informed the Japanese side on the republic's priorities in the field of higher education for the accounting in the process of interviewing and selecting candidates.
The event was attended by representatives of the Head Office and the Japan Center for International Cooperation (JICE)